Obrázek

Konec zvonec aneb pasování školáků

Po celoroční poctivé práci, kdy jsme trénovali vše co musí umět každý předškolák = a to určit pravou a levou stranu, poznat čísla do 10, určit barvy, zavázat si tkaničky, vědět jak se jmenuji a kde bydlím, nadešla poslední zkouška a tou bylo přespání ve školce bez maminky a tatínka.
Více informací...
Obrázek

Čarodějnický den

Na Filipojakubskou noc jsme se připravovali celý týden. Hned v pondělí nám přišel dopis od čarodějnice ,, Frýdy", která pro nás připravila na každý den úkoly, které bylo potřeba splnit, aby se změnila v krásnou princeznu. Řešení úkolů nám šlo hezky od ruky, takže nám zbyla ještě spousta času na vyzdobení naší třídy různými čarodějnickými proprietami, které jsme si sami vyráběli, takže třída se změnila v čarodějnickou chýši, kde z různých koutů vystrkovali nos pavouci, malé čarodějnice, myšky a různá jiná havěť. Upekli jsme si i vlastní čarodějnickou pochutinu,,Čarodějnické prsty".V pátek byla plná školka čarodějnic a čarodějů a čarodějnický rej mohl začít.Tancovalo se, zpívalo, hráli hry a nakonec jsme vzali řehtačky, trubky, bubínky a vydali jsme se vyčistit naši vesničku od všeho zlého. Náš křik vyhnal všechny zlé síly daleko pryč od naší školky. ...
Obrázek

Výlet Bílá

Konečně přišel čas výletů a tak jsme se vydali na Bilou. Brzy ráno jsme netrpělivě čekali všichni připraveni s plnými baťůžky na autobus, který všechny děti ze školky odvezl za dobrodružstvím. Pro každou třídu byl připraven jiný program. Naši nejmenší-sluníčka se vydali hledat pohádkové bytosti, prostřední-včeličky hledali šmoulí vesničku a ti nejstarší -delfínci si zahráli na indiány. Po hodince se všechny děti vrátily ke svým učitelkám a baťůžkům s jídlem od maminek. Posilněni dobrotami jsme si zkusili vyběhnout na sjezdovku, vykoupali jsme se v potoce, postavili hráze a zkontrolovali zvířátka v oboře. Na víc už nám nezbyly síly a tak znaveni jsme sedli do autobusů a jeli zpátky do školky. Už teď se těšíme na další výlet:-)
Obrázek

Sněhulákový den

Jelikož jsem se nemohli dočkat sněhu, tak jsme se rozhodli, že si zkrátíme čas čekáním na sníh tím, že si uděláme sněhulákový den ve školce. Převlékli jsme se za sněhuláky a den mohl začít. Stavěli jsme sněhuláky z lega, z kostek, tvořili jsme z vaty, malovali na tvář, skládali sněhulákové puzzle. Sněhuláci všude kam se podíváš.Nakonec znaveni jsme ulehli k pohádce, jak jinak než o sněhulákovi.
Obrázek

Karneval

Podle všech dobrých zvyklostí v lednu začíná masopustní období. A tak jsme si povídali o zvycích, které k tomuto období neodmyslitelně patří. Navštívili jsme místní kostel, který jsme si v tichosti prohlédli. Tvořili masky, výzdobu, dozvídali jsme se spoustu zajímavých věcí. A nakonec jsme se připravili se vší parádou na karneval. Nechyběly dobroty, tombola, veselice, různé soutěže, přehlídka masek a focení. Všichni jsme si to moc užili.
Obrázek

Vánoce

Přišel prosinec a my jsme začali s přípravami na vánoce. Vyráběli jsme různé ozdoby, pekli cukroví, zdobili stromeček, zpívali koledy a těšili se až příjde do školky ježíšek. Čekání se nám vyplatilo. Ježíšek přišel a přinesl nám pod stromeček velkou kupu dárků. Všichni si našli něco, co je potěšilo.
Obrázek

Možná přijde i Mikuláš

Venku se začalo ochlazovat a my jsme netrpělivě začli vyhlížet Mikuláše. Když nastal den D, všichni jsme se přestrojili za čerty, anděly a jediný kdo chyběl byl on. Od rána jsme běhali k oknu a vyhlíželi jestli někdo nezahlédne alespoň jeho čepici, poslouchali každé šustnutí, až jsme se konečně dočkali. Poslal za námi anděla a obrovský pytel s dárky a dopisem. Nebyl to ledajaký dopis, byl psán neviditelným inkoustem a jediný kdo ho mohl přečíst, byl anděl. Z dopisu jsme se dozvěděli, že Mikuláš o nás ví vše. Věděl kdo je šikovný, kdo pomáhá doma mamince, kdo je hodný na kamarády ve školce a kdo občas zlobí. Pro takové vykuky měl v balíčku i uhlí.Naštěstí pro některé, čert za námi nakonec nedorazil. Slyšeli jsme jen řinčení jeho řetězů a hrdelný chichot. Celý den jsme si užili. Naučili jsme se čertí říkadlo, zarejdili jsme si čertí tanečky a nechyběla ani přehlídka všech čertů a andělů.   
Obrázek

Bramborový den

Děti si přinesly do školky brambory, někteří z vlastního pole:-) a bramborový den mohl začít. Nejprve jsme je všechny zpočítali, srovnali od největší po nejmenší a pak přišly na řadu škrabky a nožíky. S největší opatrností jsme se pustili do škrábání. Většina z nás to sice dělala poprvé, někdo to zvládl bez pomoci, někteří potřebovali poradit jak na to. Stejné to bylo s krájením. Ale po hodině usilovné práce, byly brambůrky připraveny na cestu do vyhřáté trouby:-). Čekání na upečené brambůrky jsme si krátili učením říkadla ,,O bramboře". A pak už mohla začít hostina. Mňam. Odpoledne jsme si ze zbytku brambor vytvořili razítka a měli jsme o zábavu postaráno, dokud si pro nás nepřišli rodiče.
Obrázek

Strašidelný rej

Strašidelný týden nastal a všichni jsme si ho moc užili.Celý týden jsme si vše poctivě chystali.Dlabali jsme dýně.Vyráběli jsme všechny možné i nemožné druhy strašidel,zdobili třídu a když bylo vše připraveno,zbylo jen se přestrojit za strašidla a oslava Halloweenu mohla začít.Za zvuků jekotu a kvílení jsme strašili,tančili,soutěžili,dokud jsme se neunavili.Energii jsme si doplnili dobrotami, které nám ochotně upekly naše nejmilejší maminky.A pak jsme mohli pokračovat dále,dokud si pro nás rodiče nepřišli.    
Obrázek

Kroužek angličtiny u ,,Delfínů"

První týden říjnu  nám začal kroužek angličtiny. Začal nám pohádkou ,,O Mařence a Jeníčkovi,kteří potkali myšku,které vůbec nerozuměli". A tak jsme se seznámili s myšákem z daleké země, který mluví jinou řečí,a abychom porozuměli všemu co říká, domluvili jsme se společně,že se jeho řeč naučíme. A tak začínáme. Brzy naviděnou bye,bye.
Obrázek

Pirátský a zmrzlinový den Sluníček

Oslava Dne dětí a Týden pro děti ve třídě Sluníčka.
Více informací...
Obrázek

Divadlo v MŠ: Zajíček a kouzelná zahrádka

Jaro je ještě v nedohlednu, ale my už víme, že 6. března k nám do školky přijede naše známá Beruška s divadelním představení Zajíček a kouzelná zahrádka.
Obrázek

Čarování se zvířátky

Vystoupení kouzelníka Aleše ve školce
Více informací...
Obrázek

Fotogalerie Delfínci

Mikuláš v oddělení Delfínků.
Více informací...
Obrázek

Fotogalerie Sluníčka

Dobrý den a úspěšný nový rok 2020.
Více informací...
Obrázek

Vánoční tvořivá dílna - Sluníčka

Podívejte se, jaké krásné stromečky se vám povedlo vyrobit spolu s vašimi dětmi!

Všem zúčastněným rodičům moc děkujeme za to, že přišli a mohli jsme společně strávit příjemný adventní čas. 

Obrázek

Tvořivé dílny ve třídě Delfínci a Včeličky

Zveme vás na předvánoční tvořivou dílnu v úterý 10.12.  od 15 do 16 30 hod.
Více informací...
Obrázek

Znovu nás navštívilo divadlo Beruška

V úterý 3.12. k nám zase přijelo naše oblíbené divadlo Beruška.
Více informací...
Obrázek

Vánoční besídka mateřské školy

Zveme vás na vánoční besídku MŠ Sedliště v úterý 17. 12. 2019 v 16 hodin v kulturním domě. 
Více informací...
Obrázek

Tvořivá dílna ve třídě Sluníčko

Srdečně vás zveme na tvořivou dílnu rodičů s dětmi ve třídě Sluníčka

 

Více informací...
Obrázek

Divadlo Koloběžka

Představení Co malí medvědi o podzimu nevědí
Více informací...
Obrázek

Muzikohrátky v listopadu

V listopadu jsme  ve školce měli zase Muzikohrátky.

 

Více informací...
Obrázek

Provoz MŠ v době podzimních prázdnin

Provoz MŠ v době podzimních prázdnin
Více informací...
Obrázek

Představení Průzkumníci v lese

S herci divadla Letadlo jsme v pondělí vydali na průzkum lesa.
Více informací...
Obrázek

Divadlo o Popelce

8. října nás navštívilo Divadlo Taraba s pohádkou  O Popelce,
Více informací...
Obrázek

Projekt Nebojme se houby v lese je za námi

Projektový den o houbách a kamarádství je za námi a moc jsme si ho užili!
Více informací...

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Novinky mateřské školy
 • Náhled bez obrázku
  Oznámení o výskytu nákazy roupem dětským v MŠ

  Vážení rodiče.

  Upozorňujeme na výskyt nákazy roupem dětským v mateřské škole.

  Prosíme, dbejte o zvýšenou hygienu a věnujte pozornost případným příznakům u svých dětí.

  Více informací zde:

  Roup dětský – Wikipedie (wikipedia.org)

   

   

   

 • Náhled bez obrázku
  Přerušení provozu mateřské školy
  Vážení rodiče,
  v době vánočních prázdniny od 23.12.2022 do 2.1.2023 bude provoz mateřksé školy přerušen. Mateřská škola bude opět otevřena 3.1.2023.
 • Kolektiv zaměstnanců naší školy Vám přeje klidné a spokojené prožití vánočních svátků a vydařený vstup do nového roku 2023!
  Číst více
Zobrazit archiv
Zápisyonline.cz Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava