Dějepisná exkurze

V pátek 1. března se 8. a 9. třída vydala na Výstaviště do Brna. V pavilonu C se konala výstava Titanik.
Tato přepychová, "nepotopitelná" loď se vydala v roce 1912 na svou první plavbu z Velké Británie do Severní Ameriky.Jedné mrazivé dubnové noci se však této lodi postavil do cesty ledovec, který způsobil nedozírnou pohromu.
Před vstupem na výstavu každý z nás obdržel audioprůvodce, kterého jsme si navolili vždy podle čísel, jež byla umístěna u exponátů nebo fotografií. Měli jsme možnost prohlédnout si kajutu I. a III. třídy, chodbu v I. třídě, kavárnu, ale i zmenšenou maketu Titaniku nebo záchranný člun. Na konci výstavy jsme se mohli dotknout velmi, ale velmi studeného ledovce. 
Při vstupu na výstavu každý z nás rovněž obdržel palubní lístek se jménem skutečného pasažéra. Dověděli jsme se, kolik mu bylo let, kterou třídou cestoval, něco z jeho životního osudu. Před odchodem z výstavy jsme se měli možnost zastavit před velkou tabulí a podle jména a třídy na lodním lístku zjistit, zda jsme plavbu Titanikem přežili, nebo zda jsme zahynuli.
Po zhlédnutí jednotlivých exponátů, fotografií i videoprojekcí jsme opustili výstaviště a zamířili do obchodního centra Vaňkovka. Zde nám paní učitelky Dagmar Raabová a Martina Kantorová daly rozchod, abychom si prohlédli obchody a případně si něco koupili k jídlu. Po hodině jsme se sešli a vyrazili k zaparkovanému autobusu. Následně nás čekala cesta domů.
Páteční den se vydařil. I když u nás prý pršelo, v Brně nám krásně svítilo sluníčko, výstava se nám líbila, dověděli jsme se mnoho nových informací a na dálnici jsme se nedostali do žádné kolony.
Děkujeme paním učitelkám za netradiční výuku dějepisu a těšíme se na něco podobného příště.

                                                                                                                                       žáci 8. a 9. třídy


Poslední změna: 08.05.2019 - 22:58 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápisyonline.cz Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava