Den naruby

28. březen je Dnem učitelů a v naší škole je zavedena již letitá tradice, že v tento den učí žáci 9. třídy. V daný den si mohou vyzkoušet, jaké to je být učitelem. Naše idealizované představy, že právě já budu tou chápající učitelkou, která je k dětem přátelská, nekřičí, nepíše písemky, nedává špatné známky, vzaly především ve vyšších třídách brzy za své. Ti spolužáci, kteří učili děti na I. stupni, za své snažení dokonce na konci výuky dostali namalované obrázky. Koho by to nepotěšilo.
Výhodou pro nás bylo, že jsme nemuseli držet na chodbách a v jídelně dozor, což paní učitelky musí. Další výhoda spočívala v tom, že jsme ve třídě vyučovali tři, takže na krocení žáků nás bylo více. A více nás bylo i na opravování písemek.
Jako správný učitelský sbor jsme měli svou sborovnu, kde jsme si ráno vařili kávu a představovali si, jakou díru do světa neuděláme. Když jsme se v naší sborovně setkali odpoledne, už to tak slavné nebylo.Bez energie a zcela vysílení jsme se dovlekli domů a mnozí z nás si i hodinku schrupli. Představa, že bychom se měli chystat na další den, byla pro nás nepředstavitelná.
Dospěli jsme k poznání, že práce učitele je náročná. Mnozí spolužáci došli k názoru, že by toto povolání nechtěli vykonávat, ale našly se i zářné výjimky, které tato práce oslovila.

                                                                                                                                                učitelský sbor 9. třídy


Poslední změna: 10.05.2019 - 22:09 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápisyonline.cz Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava