Legiovlak

Ve středu 19. září jsme se společně s paní učitelkou Dagmar Raabovou vydali na frýdecké vlakové nádraží, protože právě zde bylo přistaveno netradiční muzeum na kolejích - Legiovlak.
U vlaku nás přivítal mladý legionář, který nám v prvním vagoně pustil film, jenž vyprávěl o našich mužích, kteří za 1. světové války sloužili v legiích. Československé legie vznikly ve Francii, Itálii a Rusku. Do legií vstupovali českoslovenští občané, kteří žili v zahraničí, nebo váleční zajatci.. Nejvíce se proslavily legie, které bojovaly na východní frontě v Rusku. Ty nejprve bojovaly proti Ústředním mocnostem a po vítězství VŘSR se zapojily do boje proti bolševikům.
Po zhlédnutí filmu jsme si prohlédli řadu dalších vagonů, kde byli ošetřováni ranění, kde měli různé dílny - krejčovskou, kovářskou ..., podívali jsme se na polní kuchyni, jídelnu i vagon, kde spali. Zajímavý byl vagon polní pošty, vagon velitele s místností pro porady velitelů. Nechyběla ani prohlídka ozbrojeného vagonu, jehož zbraně útočily na nepřítele. Součástí výzbroje byl i kanón, který jsme si mohli prohlédnout.
Naše prohlídka byla zakončena v plukovní prodejně, v níž si mohli legionáři zakoupit něco na přilepšenou. My jsme zde měli možnost zapsat do návštěvní knihy, jak se nám prohlídka Legiovlaku líbila, což jsme učinili, protože pan průvodce byl super. Dokázal nám zajímavým způsobem přiblížit život legionářů, o kterých jsme toho příliš nevěděli.
Tento způsob výuky dějepisu se nám moc líbil.

                                                                                                                                                               žáci 8. třídy


Poslední změna: 08.05.2019 - 08:49 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápisyonline.cz Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava