Návštěva galerie

V útery 8. října jsme se vydali společně s panem ředitelem Davidem Hubeňákem a s paní učitelkou Martinou Kantorovou do Muzea umění v Olomouci.
Společně jsme zhlédli stálou expozici výtvarného umění 20. století, která se nazývala Je to ještě umění? Každý z nás si během prohlídky měl vybrat obraz, jenž se mu líbí, a zdůvodnit, čím nás zaujal. Animátor nám pak podrobně přiblížil jeden z obrazů. Rovněž jsme si vyzkoušeli happening, který spočíval v tom, že jsme se postavili do podchodu a nepustili jsme procházející. Měli jsme pozorovat jejich reakce. Někteří to vzali s úsměvem, ale někteří se rozčilovali.
Nedílnou součástí našeho výletu do Olomouce byl rozchod na Horním náměstí, kde jsme mohli obdivovat Sloup Nejsvětější Trojice zapsaný mezi památkami UNESCO. Na náměstí jsme navštívili některé obchůdky, ale především jsme se občerstvili.
Dalším místem, které jsme navštívili, byl Dóm sv. Václava a arcibiskupské muzeum. Mezi exponáty nechyběla ani madona (Panna Marie s malým Ježíškem) a pieta (Panna Marie s mrtvým Ježíšem). Prohlédli jsme si i starý kočár.
Pak už nás čekala zpáteční cesta autobusem do Frýdku - Místku. 
Návštěva Olomouce se nám velice líbila, přestože nám počasí příliš nepřálo.

                                                                                                                                                      žáci 9. třídy


Poslední změna: 10.10.2019 - 12:10 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápisyonline.cz Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava