Přehrada Šance

V pátek 27. září paní učitelky Petra Fojtíková a Jana Řeháková zavezly 9., 8.  třídu a chlapce ze 7. třídy na přehradu Šance.
Vždy jsem jezdila jenom kolem, když jsme jeli do Bílé, a proto jsem za tento výlet byla vděčná. U školy jsme sedli do autobusu, který nás bezpečně dopravil na místo určení. Poté, co jsme vystoupili, nás čekala příjemná procházka kolem lesa, který voněl po houbách. Volný čas před exkurzí jsme využili k focení a procházce po hrázi, která drží všechnu tu vodu. Po krátkém čase jsme vztoupili do informačního centra , kde nás přivítala usměvavá štíhlá paní. 
Nejprve nám pustila video, z něhož jsme se dověděli o budování a historií přehrady. Následoval přesun po kymácející se lávce do strojovny, kde probíhají potřebná měření. Lávka dala některým pěkně zabrat, ale nakonec jsme to všíchni úspěšně zvládli.
Po 330 schodech jsme se dostali na dno přehrady do štoly Cecilka. Cestou jsme mohli obdivovat krápníky, které nás obdarovávaly kapkami vody.Směrem nahoru jsme museli zdolat 410 schodů, a tak jsme pochopili, proč je paní hrázná tak štíhlá.
V informačním centru jsme si na závěr mohli vyplnit test, který se vztahoval k přehradě. 
Pak jsme nasedli do autobusu a jeli zpět do Sedlišť. Výlet se nám moc líbil, protože měl nádech dobrodružství.

                                                                                                               Eliška Bystroňová, žákyně 8. třídy


Poslední změna: 11.10.2019 - 06:03 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápisyonline.cz Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava