Projekt Nebojme se houby v lese je za námi

V úterý 17. září to v naší školce moc zajímavě vonělo. Trochu po houbách, trochu po lese a trochu po tajemství. Co nás asi čeká?

Uvítal nás kamarád hříbek a výstavka čerstvých i sušených houbiček, přinesených jednou maminkou a babičkou z lesa.

My jsme neváhali a vyrobili si hříbky z papírových košíčků, pověděli si pohádku a zacvičili. Kdo chtěl, mohl si skládat dřevěné hříbky a hrát hříbkové pexeso nebo si prohlížet obrázky v atlase. Velcí kamarádi také postavili obrovský hřib z barevných tyček.Také jsme si poslechli písničku o spící muchomůrce.

Po svačině jsme si pochutnali na čokoládové houbičce se sušenkovou nožkou a netrpělivě čekali. Zanedlouho přijelo divadlo a opravdový dědeček Hříbeček nás společně se zvířátky z lesa naučil trochu o jedlých a jedovatých houbách a spoustu o kamarádství a spolupráci. Všichni jsme se zapojili a vydatně myšce radili, jak má vyzrát na zlého vlka, který nakonec dostal po zásluze co proto. Nakonec jsme si se zvířátky zatancovali.

Po obědě si některé děti vymalovaly hříbek, nakrájeli jsme ty přinesené z lesa, navlékli na provázek a dali usušit, aby u nás ta lesní pohádková vůně dlouho vydržela. 


Poslední změna: 19.09.2019 - 20:35 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápisyonline.cz Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava