Výlet do Kroměříže

V úterý 21. května se 6. a 8. třída společně s třídními učitelkami Janou Drobniakovou a Dagmar Raabovou vydala na školní výlet do Kroměříže. Po příjezdu na místo určení nám Aneta Králová rozdala svačinu, kterou pro nás dobrovolně upekla, a pak se šlo do arcibiskupského zámku. Procházeli jsme nádhernými sály, kde byla spousta obrazů, hezký dobový nábytek, křišťálové lustry, v knihovně veliké glóby a mnoho knih. Zámkem jsme doslova probruslili, protože jsme si museli nazout velké papuče, které po parketách výborně klouzaly. 
Po prohlédnutí zámku jsme vystoupali po 205 schodech na zámeckou věž, z níž byl moc hezký rozhled po okolí. Pak jsme se společně vydali na kroměřížské náměstí, kde nám paní učitelky daly rozchod. Někteří z nás zavítali do zrcadlového bludiště, v němž jsme se moc nasmáli. Prohlédli jsme si krámky, koupili si moc dobrou zmrzlinu, a protože bylo hezké počasí, osvěžili jsme se dobrovolně i nedobrovolně vodou z městské kašny.
Po srazu a zjištění, že se nikdo neztratil, jsme se společně vydali do Květné zahrady. Tam pro nás nastalo další dobrodružství v podobě bludiště, do kterého jsme s nadšením vběhli.Nakonec se každému z nás dříve či později podařilo z něho vymotat a pak jsme si prohlédli další krásy této zahrady a velkých skleníků.
Před nástupem do autobusu jsme dostali malou svačinku, kterou tentokrát připravila Valérie Kryštofová. Cestou domů jsme byli informováni o průběhu hokejového zápasu Česko - Švýcarsko, který naši nakonec vítězně zdolali 5:4.
Po příjezdu ke škole jsme se rozcházeli domů s mnoha pěknými zážitky i mnoha fotografiemi v našich mobilech. Výlet do Kroměříže byl super.

                                                                                                                                            žákyně 6. třídy


Poslední změna: 29.05.2019 - 22:17 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápisyonline.cz Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava