Organizace předškolního vzdělávání od 12.4.2021

Mateřská škola bude znovu otevřena dne 12.4. 2021. Otevření se týká dětí, které plní povinné předškolní vzdělávání a dětí zaměstnanců IZS za níže uvedených podmínek:
  1. Zákonní zástupci dětí informují školu nejpozději do 8.4. 2021 emailem na alena.kapsiova@skolasedliste.cz o zájmu na účasti svého dítěte na předškolním vzdělávání od 12.4. 2021.
  2. Zaměstnanci vybraných profesí spadajících do IZS doloží škole potvrzení od zaměstnavatele. Seznam vybraných profesí naleznete v bodě I. odst. 14. (ZDE)
Informace o provozu školy a hygienických opatřeních
  1. Hygienická opatření
  • Škola přijala hygienická opatření stanovená manuálem vydaným MŠMT a MZd.
  • Zákonní zástupci nebo jiné pověřené osoby po vstupu do budovy omezí svůj pobyt na dobu nezbytně nutnou.
  • Zákonný zástupce, nebo pověřená osoba se v prostorách mateřské školy a školní zahrady pohybují se zakrytými ústy a nosem respirátorem FFP2.
  • Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (tělesná teplota nad 37°C, kašel, ztráta chuti či čichu) nesmí do mateřské školy vstoupit.
  • Dítěti s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění, je umožněn vstup do mateřské školy pouze v případě, že zákonný zástupce doloží potvrzení praktického lékaře dítěte o jeho bezinfekčnosti.
  1. Testování dětí
  • Testování bude probíhat každé pondělí a čtvrtek pomocí neinvazivního antigenního testu.
  • Test provede zákonný zástupce, nebo jím pověřená osoba za dohledu zaměstnance mateřské školy. Zaměstnanci mateřské školy testy provádět nebudou.
  • Testování proběhne vždy v šatně oddělení, které bude dítě navštěvovat. Zákonný zástupce po provedení testu vyčká na vyhodnocení testu (15-20 min) před školou.
  • V případě neúčasti dítěte na testování v určené dny bude test proveden v den opětovného příchodu dítěte do mateřské školy.
  • Žádáme zákonné zástupce, aby v pondělky a čtvrtky preventivně počítali s vyzvednutím svých dětí v ranních hodinách.
  • Více informací o testovaní najdete na  pro rodiče | testování.edu.cz a také můžete
     zhlédnout videa LEPU testy a Singleclean testy
  1. Při pozitivním výsledku testu
  • V případě prokázání pozitivity při pondělním testování, nedochází k omezení provozu celé třídní skupiny. Z mateřské školy odchází pouze pozitivně testované dítě.
  • V případě prokázání pozitivity při čtvrtečním testování, dochází k uzavření celé třídní skupiny. Zástupci jsou povinni si děti z mateřské školy odvést neprodleně po oznámení o výskytu pozitivně testovaného. O této situaci budou zákonní zástupci informováni nejpozději do 8:30 hodin toho dne.
  • Škola vydá potvrzení o pozitivním výsledku testu. Zákonný zástupce je povinen sám informovat dětského lékaře.
  1. Školní stravování
  • Školní stravování bude probíhat v běžné podobě.
  • Pokrmy vydává pověřený zaměstnanec školy, včetně příborů. Děti se do procesu sebeobsluhy při stravování nebudou zapojovat.
  • Přihlášení a odhlášení stravy budou možné obvyklým způsobem na www.strava.cz .
  1. Úplata za předškolní vzdělávání
  • Děti, které plní povinné předškolní vzdělávání, se vzdělávají bezúplatně.
  • Dětem zaměstnanců vybraných profesí IZS bude stanovena úplata za vzdělávání dle platné Směrnice o úplatě za předškolní vzdělávání.
V případě dotazů a nejasností kontaktujte vedení školy.

Alena Kapsiová - vedoucí učitelka mateřské školy
Mgr. David Hubeňák - ředitel školy

Poslední změna: 07.04.2021 - 19:58 Zpět

Novinky mateřské školy
  • Vážení rodiče,

na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu škol a školských zařízení a 1. fázi rozvolnění (ZDE) škola upravuje organizaci vzdělávání od 12.4.2021.

Informace o úplatě za předškolní vzdělávání - březen a duben

vzhledem k trvání přerušení provozu mateřské školy Vám bude převodem na účet vrácena úplata za předškolní vzdělávání v měsíci březnu 2021.

Úplatu za předškolní vzdělávání v měsíci dubnu 2021 prozatím nehraďte. Výše úplaty bude stanovena s ohledem na délku trvání vládních opatření a s tím související dobu přerušení provozu MŠ.

Prodloužení doby přerušení provozu MŠ
    rozhodnutím vlády o prodloužení doby účinnosti krizového opatření kvůli nepříznívé epidemiologické situaci zůstává nadále provoz školy přerušen