Mgr. et Mgr. Veronika Fajkusová

• konzultační hodiny : po předchozí domluvě

K dispozici pro rodiče žáků po předchozí domluvě

• e-mail: veronika.fajkusova@skolasedliste.cz
  • telefon: 774 140 916
  • Činnost školního psychologa je samostatná poradenská činnost. Jedná se o komplexní službu žákům, jejich zákonným zástupcům a pedagogům, která vychází ze standardních činností vymezených ve vyhlášce č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních.

Zahrnuje komplexní služby: poradenství, konzultace, diagnostiku, metodické a informační aktivity.

Spravuje školní Schránku důvěry: schranka.duvery@skolasedliste.cz​​​​​​​​​

Nabídka služeb školního psychologa

• Spolupracuje s učiteli a týmem ŠPP při vyhledávání a následné péči o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a žáky mimořádně nadané.
  • Spolupracuje s třídním učitelem při aktivitách třídy.
  • Poskytuje úvodní poradenskou konzultaci dítěti, které ho samo vyhledánapř.: při výukových, vztahových či osobních problémech.
  • Poskytuje poradenskou konzultaci zákonným zástupcům, kteří o ni projeví zájemnapř.: při výchovných a vzdělávacích problémech žáka.
  • Poskytne krizovou intervenci dítěti v psychicky mimořádně náročné situaci. O vzniku této situace a poskytnutí intervence následně informuje zákonné zástupce dítěte.

Pololetní a jarní prázdniny - přerušení provozu
    Vážení rodiče, milí žáci,
    v době pololetních prázdnin dne 2.2.2024 a jarních prázdnin od 12. do 16.2.2024 bude pro žáky základní školy přerušen provoz školy, školní družiny a školní jídelny. Přejeme Vám i dětem příjemně strávené dny.
    V době vánočních prázdnin od 23.12.2023 do 2.1.2024 bude přerušen provoz školy, školní družiny a školní jídelny (vyučování a provoz školských zařízení začne 3. ledna 2024).

Přejeme Vám příjemně strávené vánoční svátky a úspěšný nový rok 2024 naplněný zdravím.
  • Vážení rodiče,
    dovolte, abych Vás informoval, že Českomoravský odborový svaz pracovníků školství (ČMOS PŠ) vyhlásil v celém Česku na den 27.11.2023 výstražnou stávku ve školách. Důvody vnímáme jako vážné a ohrožující kvalitu budoucího vzdělávání. Přesto, ze vstřícnosti k rodičům a dětem, se většina zaměstnanců naší školy rozhodla práci nepřerušit a provoz školy tak bude zajištěn. Vývoj financování školství nám není lhostejný, a proto stávku podpoříme informováním veřejnosti, rodičů i dětí. Rád bych Vám důvody stávky okomentoval v kontextu naší školy (číst více).
    David Hubeňák, ředitel školy