2. ročník školního závodu v orientačním běhu

Dne 27. 4. 2023 za poměrně chladného, ale i místy slunečného počasí proběhlo druhé kolo závodu v orientačním běhu pro žáky škol z území dobrovolného svazku obcí Region Slezská brána (DSO RSB). Závod organizovala stejně jako v loňském roce Jubilejní Masarykova základní škola a mateřská škola Sedliště ve spolupráci se Sportovním klubem orientačního běhu ve Frýdku-Místku a DSO RSB. Akce se zúčastnilo celkem 124 dětí ze sedmi škol. Děti soutěžily v kategoriích podle věku, rozděleny na chlapce a dívky. Závod proběhl na třech tratích 2,4km, 2 km a 1,6km. Tratě byly přizpůsobené možnostem jednotlivých kategorií.

Zahájení akce se účastnili ředitel pořádající školy Mgr. David Hubeňák, místostarosta obce Sedliště Ing. Roman Mokroš. Hlavním organizátory byli Mgr. Jana Řeháková a předseda Sportovního klubu orientačního běhu Frýdek-Místek Ing. Vlastimil Mutina, kterým asistoval tým složený z žáků 9. třídy a dalších kolegů. Ti pomáhali s celou náročnou organizací závodu. Předávání medailí na závěr se zúčastnil i projektový manažer DSO RSB Ing. Miroslav Lysek, který také pořídil krásné fotografie našich malých závodníků.

Pro závod byl použit elektronický systém SportIdent, který pro tuto sportovní akci zapůjčil Zdeněk Jakobi z klubu SKOB Havířov a zabezpečil jeho použití na závodě. Systém nahradil papírové průkazky a mechanické ražení na kontrolách.

Žáci, kteří se umístili na 1. až 3. místě v jednotlivých kategoriích, dostali na památku medaili a diplom. Zapomenuto nebylo ani na potřebné občerstvení.

Závod v orientačním běhu byl hodnocen samotnými účastníky velice kladně a děti odjížděly zpátky domů spokojené. Všem organizátorům této zdařilé akce proto patří velké poděkování.

Kompletní výsledky jsou přílohou tohoto článku.

Mgr. Jana Řeháková

fotografie:

27_4_2023_Závody v orientačním běhu_Sedliště – mirekysek – album na Rajčeti (idnes.cz)

video: 

Sedliště: 2. ročník závodu orientačního běhu dětí z regionu Slezská brána (slezskabrana.tv)


Poslední změna: 31.08.2023 - 21:41 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápis do 1. třídy Přijímací řízení Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava