26. ročník festivalu Jeden svět

Každoročně na jaře tisíce žáků a studentů vyráží do kin na největší festival převážně dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Jeden svět přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv, jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální či environmentální témata.

Jeho školních projekcí jsme se zúčastnili 8. dubna 2024 se sedmou, osmou a devátou třídou v Minikině v Ostravě.

Zhlédli jsme pásmo tří krátkých filmů, které byly sestaveny dle věku diváků. První s názvem Dívka s mosaznými kroužky se zabýval kulturní odlišností a šikanou. Další snímek Daleko od rodiny představil třináctiletou Ukrajinku Natašu a její vyrovnávání se s odloučením od rodičů a kamarádek v cizí zemi po vypuknutí války. Poslední Skejtuj! nabádal k občanskému aktivismu.

Na závěr si s žáky povídal moderátor a pomáhal jim pochopit, co právě viděli. Všechny projekce přímo vybízely k zamyšlení.

Mgr. et Mgr. Michal Bařina


Poslední změna: 08.04.2024 - 20:01 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápis do 1. třídy Přijímací řízení Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava