Anglický jazyk: Získávání digitálních kompetencí v 9.třídě

Ve druhém pololetí bylo v deváté třídě cílem zapojení digitálních kompetencí v oblasti aplikace Powerpoint. Úkolem žáků bylo vytvořit během druhého pololetí školního roku 2023/2024 prezentaci na základě programu plánovaného zájezdu do Anglie.

Jednotliví žáci vytvořili vždy část prezentace zaměřené na část zájezdového dne, tedy na návštěvu jednotlivých památek. Následně byly tyto části spojeny do jedné velké prezentaci. Deváťáci odprezentovali svou část práce osmákům. Ti měli možnost se seznámit s očekávaným programem i vizuálně. Do této práce byli zapojeni všichni žáci.

Žáci dokážou v aplikaci Powerpoint vytvářet úspěšně prezentace, vkládat obrázky z databank, upravovat je a vytvořit z nich pozadí, vložit texty, nadpisy, nastavit velikost, styl, barvu písma, podtrhnout text, využít řádkování, tabulátoru, různých stylů odrážek a strukturovat text. Zvládnou si vybrat obrázek z fotobanky, znají pojem Copyright, tedy ctí autorská práva. Umějí také vložit textové pole a následně s ním pracovat – umístění, velikost, barva, průhlednost a práce s rámečkem.

Mgr. Jana Řeháková

Poslední změna: 13.05.2024 - 15:17 Zpět