Autoservis nebo soustruhy?

Žáci 8. třídy navštívili v rámci kariérního plánování praktickou výuku dvou oborů – a to soustružník a automechanik. Učni si pro nás připravili velmi pestrý program. V dílně u automechaniků byla čtyři stanoviště – přezutí pneumatik, dofoukání a měření tlaku v pneu, poznávačku náhradních dílů a rozšroubování a složení pístu v motoru. V případě znalostí u testu v náhradních dílech exceloval Kuba Poláček a to proto, že svůj volný čas často tráví s dědou v garáži nad rozebraným motorem. U soustružníků jsme byli seznámeni s jednotlivými druhy manuálních soustruhů, úkolem žáků bylo vyrobit si olovnici – nejprve ji seříznout, vysoustružit díry a drážky a vyleštit. Hotový výrobek mají osmáci na památku i připomínku rukodělného oboru soustružník – seřizovač.

Mgr. Petra Matušková

Poslední změna: 02.04.2024 - 18:38 Zpět