Český den proti rakovině

Dne 30. září se naše škola účastnila 24. ročníku celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině. Z důvodu epidemie COVID- 19 byla sbírka přesunuta z tradičního květnového termínu na konec září. Sbírka byla organizována jako vždy prodejem žlutého kvítku měsíčku lékařského. Barva letošní stužky je zelená.

Každý, kdo si zakoupil kytičku, obdržel také leták s informacemi o rizikových faktorech nádorů ledvin a močového měchýře a o možnostech jejich prevence. Mezi rizikové faktory patří jednoznačně kouření, nadměrné pití alkoholu, konzumace uzenin, grilovaného a smaženého masa. Prevencí pak je nekouření, dodržování pitného režimu s minimem alkoholu, zvýšení podílu ovoce a zeleniny ve stravě, dostatek pohybové aktivity.

Poděkování si zaslouží žáci 9. ročníku, kteří sbírku prováděli- Janošek Jáchym, Pawlasová Kristina a Skupinová Leontýna.

Mgr. BcA. Michal Bařina

Poslední změna: 08.06.2021 - 21:21 Zpět