Čeština hravě

Po krásném víkendu je často těžké se naladit zpátky na český jazyk, proto je naše první hodina vždy procvičovací a hravá.
V ranním kruhu jsme si sdělili své zážitky z víkendu a hned poté jsme se rozdělili do dvojic, ve kterých jsme procvičovali nejen český jazyk, ale také spolupráci. Našim úkolem bylo obejít 6 stanovišť, která byla umístěna ve třídě i na chodbě školy. Na každém stanovišti nás čekal méně či více záludný češtinářský úkol, který jsme měli za úkol úspěšně vyřešit. Skládali jsme domino s velkými a malými tiskacími písmeny, luštili obrázkové šifry nebo vybírali slova, která nepatřila do řady. Na dalších stanovištích byly desetistěnné kostky s písmeny, kde jsme vymýšleli slova s daným počátečním písmenem, také jsme přiřazovali názvy k obrázkům a v neposlední řadě jsme z písmen stavěli vhodná slova. Cože, už zvoní? Ale vždyť jsme se vůbec neučili, nebo jo?

Prvňáčci, p. uč. Vendula Nováková a p. uč. Hana Hájková

Poslední změna: 11.03.2024 - 12:03 Zpět