Chotěbuz

V pátek 25. června jsme s paními učitelkami Janou Řehákovou a Markétou Kovářovou vyrazili do Archeoparku v Chotěbuzi.
Sraz před školou jsme měli ráno v 7:10 hod. Autobusem jsme odjeli do Šenova, odkud jsme pokračovali vlakem až do Chotěbuzi. Pak jsme se vydali pěšky cca 0,3 km k muzeu. Paní učitelka zakoupila vstupenky a šlo se na prohlídku.
Všechno začalo divadlem o sv. Václavovi. Pak jsme se postupně přesunuli na sedm stanovišť. Dověděli jsme se, co staří Slované jedli, jak se oblékali, obchodovali, pokusili jsme se střílet z luku, ale seznámili jsme se i se střelnými zbraněmi a jejich výrobou, nechybělo ani náboženství, které bylo důležitou součásti života starých Slovanů.
U rybího domu jsme se občerstvili a pak již následovala zpáteční cesta domů.
Výlet se nám moc líbil, bohužel to byl již náš poslední výlet na základní škole.

Markéta Andělová, žákyně 9. třídy

Poslední změna: 02.07.2021 - 16:30 Zpět