Čtvrťáci na dopravním hřišti

Ve středu 1.11. jsme se učili trochu jinak než obvykle. Třídu a lavice jsme vyměnili za dopravní hřiště a sešity a učebnice za přilby a kola. Na dopravním hřišti v Místku nás čekaly paní policistky, které si pro nás připravily dopravní výchovu.

Všichni jsme se těšili, až se budeme moct projet na kolech, ale nejprve nás čekalo trochu teorie, abychom vůbec věděli, jak správně jezdit a co všechno musíme na cestách dodržovat. Společně jsme si prošli hřiště a ukázali si všechny dopravní značky, jízdní pruhy a další značení. Někteří dobrovolníci si zahráli na auta a předvedli nám situaci na křižovatce. Potom nám paní policistky správně seřídily přilby a zapůjčily jízdní kola. No a teď přišla řada na nás. Našim úkolem bylo předvést správnou a hlavně bezpečnou jízdu podle pravidel silničního provozu. Paní policistky nás kontrolovaly a vždy upozornily, když jsme udělali nějaký přestupek. Za každé porušení pravidel jsme si museli udělat 10 dřepů.

Jízda na kolech se nám líbila, ale dodržovat všechna ta pravidla byl celkem oříšek. Na závěr jsme zhodnotili naši jízdu a dozvěděli jsme se, že na další lekci dopravní výchovy, máme možnost získat cyklistický průkaz. Už teď se těšíme a snad do té doby všechna ta pravidla silničního provozu nezapomene.

Čtvrťáci, p. uč. K. Čihánková, p. asistentka K. Mikušová


Poslední změna: 06.11.2023 - 13:18 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápis do 1. třídy Přijímací řízení Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava