Čtvrťáci v knihovně

V úterý 27.2. jsme se vydali do městské knihovny do Místku. Paní knihovnice si pro nás připravila besedu s názvem Příběhy plné napětí aneb máme rádi detektivky. Tohle téma nás dost zajímalo, protože rádi řešíme různé záhady. Nejprve nám paní knihovnice ukazovala obrázky a naším úkolem bylo uhodnout jména známých detektivů. Poté nám představila některé detektivní knihy pro děti a autory, kteří se psaním těchto knih věnují. Odpověděli jsme si na otázku, jaký by asi měl detektiv být a jaké by měl mít vlastnosti. Zkoumali jsme optické klamy a hádali různé hádanky. Nakonec jsme si zahráli na detektivy. Paní knihovnice nám četla z knihy a my jsme řešili záhady v nich ukryté. Po vyřešení všech záhad jsme měli možnost si knihovnu projít a prohlédnout si knihy, které nás zajímají.

Cestou zpět do školy jsme se zastavili v parku. Paní učitelka si pro nás připravila běhačku, při které jsme si zopakovali určování rodu, čísla a pádu u podstatných jmen. Pokud jsme pracovali správně, vyšla nám tajenka, za kterou jsme získali korálky do svých kolejí.

Čtvrťáci, p. uč. K. Čihánková, p. asistentka K. Mikušová

Poslední změna: 04.03.2024 - 08:02 Zpět