Dějepisná exkurze do Štramberku

Ve středu 10. dubna jsme se s šesťáky v rámci dějepisu vydali na exkurzi do Štramberku. Program jsme započali u jeskyně Šipka, odkud jsme dále pokračovali na náměstí, kde žáci posvačili a mohli si zakoupit drobné suvenýry či proslulé Štramberské uši. Po nabrání sil jsme si vyšli schody nahoru na Štramberskou Trúbu. Zde se nám naskytl krásný výhled do širokého okolí. Z Trúby jsme se vydali na malý výšlap k rozhledně Bílá hora. Jelikož jsme nasadili svižné tempo, mohli jsme si následně dovolit hodinovou pauzu na oběd. Většina z nás se vydala do pizzerie kousek pod náměstím, která shodou okolností slavila 20. narozeniny, a žáci proto obdrželi balonky, se kterými si náležitě vyhráli. Po obědě jsme měli objednanou prohlídku v muzeu Zdeňka Buriana, kde nám pan průvodce řekl něco málo k životu a tvorbě známého malíře. Po celou exkurzi žáci na jednotlivých stanovištích zpracovávali badatelský list. V následující hodině jsme si udělali krátkou reflexi celého výletu a shodli jsme se na tom, že se nám líbil a klidně mohl trvat i déle.

Mgr. Eva Klimková

Poslední změna: 12.04.2024 - 18:11 Zpět