Den Země

V úterý 23.4. jsme společně v hodině Českého jazyka, matematiky a prvouky oslavili Den Země. Pozornost jsme věnovali především ohroženým zvířatům.  
 
V hodině matematiky nás čekala nelehká výzva. Pomocí pravítka a tužky narýsovat dle zadání spoustu úseček, ze kterých nám vznikla krásná želva. Tu si každý dokreslil podle své fantazie. V prvouce a čtení jsme pomocí brainstormingu načrtli na tabuli myšlenkovou mapu týkající se ohrožených zvířat. Následně jsme se rozdělili do dvojic a vylosovali si jednoho takového živočicha. Po přečtení názvu ohroženého zvířete bylo našim úkolem odhadnout, jak asi vypadá. U takových, jako je třeba lední medvěd to nebyl větší problém, ovšem narazili jsme na názvy jako ďábel medvědovitý, nebo plch zahradní, u kterých jsme museli hodně popustit uzdu své představivosti. Z krátkého textu, který se týkal jednotlivých ohrožených druhů jsme vyhledali požadované informace a zapsali je do plakátku, který jsme dozdobily obrázkem zvířete a zajímavostmi. Plakáty jsme následně ve dvojicích představovali svým kamarádům a dozvídali jsme se zajímavé věci. Všechny nás zaujalo například to, že orangutan sumaterský trpí v zajetí obezitou, že lenochod trpasličí se dožívá až 40 let, nebo že lední medvěd cítí potravu na kilometry daleko. 
Nakonec jsme si vyrobili plakáty, na kterých byla v hlavní roli planeta Země, ať už ta smutná nebo ta, která se nám líbí víc - veselá.  
 
Třeťáci, p.uč. Vendula Nováková, p.uč. Lucie Jakobi, p. asistentka Lucie Kabuďová 

Poslední změna: 03.05.2024 - 11:09 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápis do 1. třídy Přijímací řízení Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava