Den Země ve třídě Sluníčko

Od rána jsme se bavili u stolečku skládáním puzzle Vesmír a pozorováním glóbu přes lupy.Také jsme skládali velkou zeměkouli z barevných vršků.

Poté jsme si vyrobili malé plastické Země. Použili jsme výtvarnou techniku prstová kresba temperou přes igelit. Pak už nastala doba na oslavu. Jako každému dítěti jsme i naší planetě přinesli papírový dort a popřáli jí hodně zdraví a trpělivosti s námi – lidmi, v pozadí k tomu hrála píseň pana Svěráka „Chválím tě, Země má“.

Potom děti shlédly srdceryvné drama rybičky v moři, která se zamotala do igelitového sáčku. Aby se takové příběhy už neopakovaly, učili jsme se třídit odpad do barevných kontejnerů, ale to už pro děti byla věc dávno známá. Vždyť papír, plasty a ostatní odpad už třídíme do barevných košů ve třídě už od prvního dne ve školce!  Na vycházce jsme pak donesli tříděný odpad do skutečných kontejnerů u parkoviště. Věříme, že zodpovědné chování každého (i malého) člověka může naše životní prostředí udržet zdravé a Zemi v dobré kondici tak, jak jsme jí to přáli k svátku.

Poslední změna: 21.06.2024 - 10:43 Zpět