Digitální kompetence

V průběhu školního roku jsme v českém jazyce rozvíjeli své digitální kompetence. První pololetí nás čekala výuka s iPady. Zpočátku jsme se zdokonalovali v psaní na mobilní klávesnici v aplikaci Primary Writer. Poté jsme se učili ukládat a sdílet obrázky přes airdrop. Na konci pololetí už jsme bez problému ovládali aplikaci Piccolage, ve které se nám povedlo pomocí obrázků a textů vytvářet jednoduché výukové plakátky a přáníčka.
V druhém pololetí přišly na řadu notebooky. Ne každý má doma počítač, takže to pro některé ze začátku nebylo vůbec snadné. Jak vypnout notebook bez použití tlačítka na klávesnici byl pro některé velký objev. Po těchto základních „objevech“ jsme se mohli posunout dále. Nejprve jsme se učili vytvořit nový soubor Microsoft Word a trénovali jsme psaní na počítačové klávesnici. Přepisovali jsme jednoduché texty z učebnice a následně jsme text formátovali. Zkoušeli jsme různé typy, velikosti i barvy písma, taky podtrhávat a zvýrazňovat text podle daného zadání, které mělo návaznost na aktuální probírané učivo. Zdokonalovali jsme tak nejen své digitální kompetence, ale i znalosti z českého jazyka. V posledních hodinách jsme si vyzkoušeli i vkládání obrázku do dokumentu.
Ve třídě máme sebehodnotící tabulku, do které si každý sám za sebe zapisuje své pokroky, co už zvládá. Nyní je tabulka skoro celá plná a my už se těšíme na příští rok až se zase posuneme o krok dále.

Čtvrťáci, p. uč. K. Čihánková, p. uč. V. Nováková

Poslední změna: 06.06.2024 - 09:40 Zpět