Digitální kompetence ve 2.třídě

Když jsme se v září dověděli, že nás v tomto školním roce čeká zvládnutí digitálních kompetencí, zůstaly děti vyjeveně koukat, co to po nich vlastně budeme chtít. Jakmile však uviděly iPady, přestaly se bát. 

Nejprve nás čekalo psaní na mobilní klávesnici. Začínali jsme při opakování učiva v aplikaci LearningApp přepisováním slov velkým a malým písmem. Pak přišla další aplikace – Primary Writer, kterou jsme využili při psaní odpovědí na různé otázky nejen při hrách, ale i při zkoušení např. v prvouce. Střídali jsme velká a malá písmena, přidávali jsme interpunkční znaménka a přepínali na číselnou klávesnici. Své práce už dnes dokážou všichni druháci vyfotit pomocí print screenu, poté svou fotku najdou a vymažou. 

V prosince jsme postoupili k poslední aplikaci, kterou je PicCollage. Tuto mají děti nejraději. Baví je vytvářet si pohlednice s různou tématikou a k obrázkům psát krátké titulky. Takto jsme tvořili Vánoční přání i zvířecí či sportovní pohlednice. 

Ve 2.pololetí nás čeká už jen poslední cíl, který jsme si stanovili – vytvořit jednoduchý grafický obsah k danému tématu s krátkými texty (např. odpověďmi na předem zadané otázky). Než se však k tomuto dopracujeme, musíme se ještě více zdokonalit v psaní na klávesnici. 

Druháci, p.uč. R.Dorociaková a p.asist. P.Pavlíková 


Poslední změna: 10.01.2024 - 08:25 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápis do 1. třídy Přijímací řízení Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava