Digitální kompetence ve 4. třídě

Tento rok jsme společnými silami začali rozvíjet naše digitální kompetence. Co to pro nás znamená? Využíváme digitální technologie v hodinách českého jazyka, a tak rozvíjíme nejen znalosti v jazyce, ale také naši schopnost pracovat s výpočetní technikou.

Ve třídě máme sebehodnotící tabulku, do které si žáci zapisují své úspěchy při zvládnutí dané disciplíny. Vytyčili jsme si 7 dílčích cílů, které budeme v průběhu celého školního roku postupně plnit.

Dnes už v naší tabulce mají téměř všichni žáci zapsáno, že zvládli 3 dílčí cíle. Začínali jsme u psaní na iPadech (mobilní klávesnici) dále jsme vyhledávali obrázky v prohlížeči a ukládali je, a v neposlední řadě jsme se také naučili vytvářet jednoduchý grafický obsah v aplikaci Piccolage, ve které jsme si udělali nejen plakátky k učivu vyjmenovaných slov, ale také veselá Vánoční přání.

Čtvrťáci, p. uč. Vendula Nováková, p.uč. Kristýna Číhánková

Poslední změna: 18.12.2023 - 18:37 Zpět