Divadlo ve školce

Hned v září nás navštívila Ježibaba Kolobajzna z divadla Koloběžka. Lesní zvířátka, s vydatnou pomocí dětí, jí poradila, jak se starat o své zdraví. A nejen to. Také jak se udělat krásnou tak, že se do ní okamžitě zamiluje místní myslivec.

V listopadu nám přijel potulný kejklíř Taraba převyprávět a přezpívat romantický a poučný příběh O chytré princezně. Pohádka s mnoha písněmi a doprovodem kytary nás zase znova přesvědčila o tom, že dobro, láska a poctivost vždycky zvítězí.

Během doby adventní přijela do školky krásná slečna z Divadélka Cestovadélka s pásmem Zimní pohádka. Během celého programu  jsme si povídali o zimních sportech, zdobili opravdový vánoční stromeček, rozbalovali „měkkýše“ z pod stromku. Nakonec se děti ve dvou družstvech vyřádily ve společné koulované skoro opravdovými sněhovými koulemi z papíru. Byla to skvělá generálka na skutečné vánoce.

V prosinci pak přiletělo Divadlo Letadlo a přivezlo pohádku O ježečkovi a myšce. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých skutečností o životě zvířátek v době, kdy zemi přikryje sněhová peřinka. A také o tom, jak je důležité mít dobré přátele.

Divadlo ve školce nás nejen baví, ale i učí společenskému chování nebo třeba soustředěnému naslouchání. Proto chceme v této krásné tradici pokračovat i v příštím roce.

Mgr. Zuzana Slepáková, MŠ Sedliště

Poslední změna: 19.01.2023 - 17:35 Zpět