EKOLYMPIÁDA

Ve středu 17. dubna se členové školního ekotýmu již tradičně vydali do Havířova na soutěž Ekolympiáda. Soutěž se odehrávala v příjemné městské knihovně, kde nás uvítala milá paní knihovnice, která ve spolupráci s lektorkou Vendulkou tuto akci pořádá již 2 desítky let. 

Tématem letošní olympiády bylo „Zadrž vodu v krajině“. Jako obvykle jsme se nejprve pustili do soutěže jednotlivců v podobě testu, který byl letos opravdu náročný. Poté jsme se vrhli do hlavní části Ekolympiády, což je soutěž tříčlenných družstev. Celkově se mezi sebou utkalo třináct týmů, za naši školu týmy dva. Čekala nás práce na osmi stanovištích. Úkoly byly různé. Např. jsme museli určit, kolik vody se spotřebuje na výrobu zadaných potravin. Překvapilo nás, že nejvíce tzv. virtuální vody je zapotřebí na výrobu tabulky čokolády, na druhém místě pak bylo hovězí maso. Zajímavé bylo sestavování obvodu, abychom zjistili, která ze dvou rostlin má v květináč vyšší pH. Zkoušeli jsme filtrovat vodu přes různé typy materiálu, na jiném stanovišti jsme zase pojmenovávali části řeky. Luštili jsme také slovní přesmyčky, které nám daly docela zabrat, neboť se v nich skrývaly odborné pojmy. 

Po absolvování všech úkolů na stanovištích, na kterých jsme sbírali body, jsme nervózně čekali na vyhlášení výsledků. Letos jsme byli úspěšní. Získali jsme tři dělená 2. místa v soutěži jednotlivců – tady se dařilo Terce Havláskové, Vaškovi Kobělušovi a Ondrovi Hradilovi. V soutěži družstev obsadilo družstvo Farmáři 3. místo. Farmáře reprezentovali Vašek Koběluš, Ondra Hradil a Pavel Kohut. Náš druhý tým ve složení Terka Havlásková, Jožka Kaminská a Lukáš Wrubel se umístil na pěkném 5. místě. 

Celou akci jsme si užili a odnesli jsme si nejen nové zkušenosti, ale spoustu nových znalostí. 

Mgr. Markéta Bonková; Johana Kaminská, 9. třída 


Poslední změna: 23.04.2024 - 23:16 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápis do 1. třídy Přijímací řízení Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava