Ekolympiáda

Dne 27.4. se vybraní žáci školního ekotýmu zúčastnili soutěže Ekolympiáda, která se konala v městské knihovně v Havířově. Tématem letošní jubilejního 20. ročníku soutěže bylo „Co trápí planetu Zemi“. Naši školu reprezentovala dvě tříčlenná družstva, ve složení – Eliška Krasulová, Václav Koběluš a Ondřej Hradil a v druhém družstvu soutěžili Tereza Vaňková, Matěj Perutka a Lukáš Wrubel. Žáci pracovali na sedmi stanovištích, kde získávali body za splnění úkolů. Soutěžící museli prokázat opravdu velký přehled znalostí – např. informace o chráněných územích ČR nebo o světových ekologických katastrofách. Nejnáročnější bylo asi poznávaní symbolů a značek s ekologickou tématikou a vysvětlení jejich významu. Zajímavým bonusem byla výroba nákupní tašky ze starého trička, kterou si všichni odnesli domů. Naši žáci mohou být se svými výkony spokojení, neboť obsadili 2. a 4. místo. Všichni účastníci si soutěžní dopoledne moc užili, obohatili se o nové znalosti a těší se již na 21. ročník soutěže.

Markéta Bonková

Poslední změna: 06.05.2022 - 17:05 Zpět