Exkurze do Velkého světa techniky v Ostravě

Dne 3. 5. se žáci 2. stupně vydali do Světa techniky v Ostravě, kde prožili zábavné a poučné dopoledne mimo školní lavice.

Šesťáci absolvovali výukový program „Jak se neztratit“. Žáci se seznámili s výhodami a nevýhodami použití navigací GPS. Zábavnou formou si prohloubili základní znalosti používání map, uvědomili si zapisování mapových značek a znázornění terénu. Zjistili, jak aplikovat teoretické znalosti orientace v praxi.

Na naše osmáky čekala a chemie a téma „Prvky“. Žáci se prostřednictvím různých aktivit a experimentů naučili orientovat v Periodické soustavě prvků, rozpoznávat jednotlivé skupiny prvků včetně jejich zástupců a také poznávat jejich značky, vlastnosti i použití.

Deváťáci se aktivně seznámili s principem fungování jaderné elektrárny, ale také se dozvěděli, co je radiace, naučili se ji změřit a zjistili, jak se proti ní chránit.

Všichni žáci si také mohli projít stálé expozice Velkého světa techniky, kde mohli proniknout do tajů lidského těla, světa rostlin i zvířat. Děti se zde také seznámili s různými fyzikálními i chemickými ději.

Markéta Bonková

Poslední změna: 06.05.2022 - 16:55 Zpět