Exkurze SOŠ Lískovecká a strojní firma Ferrit Baška

Ve čtvrtek dne 27. dubna se žáci osmé třídy účastnili v rámci kariérového poradenství exkurze na Střední odborné škole Lískovecká ve Frýdku – Místku.

V rámci tří workshopů si všichni vyzkoušeli kreslení v konstrukčním programu SolidWorks, práci s virtuální realitou a nahlédli do problematiky logistiky a celnictví.

Na druhou část exkurze jsme se přemístili do firmy Ferrit v Bašce, kde nás průvodce provedl několika halami a seznámil s prostředím strojírenské firmy, zaměřené především na výrobu závěsného dopravního systému. Tato firma úzce spolupracuje se SOŠ FM, kde mnozí žáci absolvují školní praxi a po úspěšném ukončení školy v ní mohou najít zaměstnání.

Exkurze na obou pracovištích se žákům líbila. Bylo to jedno z prvních setkání s technickou školou a mohli si tak udělat jasnou představu o strojírenském provozu.

Přesně za rok, již budou vědět, jakou cestou se ve svém profesním životě vydají.

Mgr. Jana Hradilová

Poslední změna: 30.04.2023 - 09:57 Zpět