Halloweenská matematika

Dneska osmáci zažili tak trochu jinou hodinu matematiky. Jak jinak nazvat to, že se v hodině procházeli ke dveřím, dělali dřepy, kliky nebo plnili další úkoly a to vše se svolením paní učitelky. Že to není matematika? A když k tomu přidáme informaci, že to vše bylo v rámci stolní hry? Žáci počítali příklady, které byly zaměřeny na číselné výrazy. Pokud spočítali správně, posunuli se po herním plánu o 3 pole dopředu, pokud špatně o jedno pole dozadu, vždy splnili úkol,který je na navštíveném políčku čekal. Cílem bylo dostat se co nejdříve do cíle a bylo tudíž výhodnější počítat s co nejmenším počtem chyb. I na fotografiiích je vidět, že jsme si hodinu užili. Zážitek byl navíc umocněn tím, že jsme hodinu absolvovali v halloweenských kostýmech.

Mgr. Vladislava Hurajová

Poslední změna: 16.07.2023 - 10:02 Zpět