Haloween

Halloween je původně keltský svátek, který se slaví v USA, Kanadě, Velké Británii, ale již několik let se dostal do podvědomí lidí v České republice. Děti tento svátek, či oslavu mají rády z důvodu tajemna, strašidelných masek, kostýmu a aktivit, které jsou s tímto svátkem spojeny.

Vydlabané dýně jsou nejznámější symbol Halloweenu, svíčky se do nich vkládaly, aby pomohly k orientaci koledníkům v ulicích. Strašidelné obličeje na dýni mají odhánět zlé duchy.

Děti ze školní družiny si společně vydlabaly a nazdobily dvě dýně. Děti si mohly vyzkoušet kooperaci ve skupině, práci s přírodním materiálem a rozvíjet fantazii při tvoření obličeje. Práce je velmi bavila. Děti se dozvěděly, jak se dýně všestranně používá, např. z dužiny se dělá džus, kompot, přidává se do pečení a semínka z dýně jsou velmi zdravá a plná vitamínů.

Děkujeme Zahradnictví rodiny Kobělušovým, které darovalo dýně do základní školy Sedliště.

Poslední změna: 21.10.2021 - 07:23 Zpět