Informatika: Mluvící avatar

V rámci hodin informatiky jsme propojili syntetická média (obraz, text, hlas), která jsme nechali vytvořit umělou inteligenci a stvořili jsme mluvící avatary. Naši avataři nám vyprávěli o sobě (medailonek známé osoby) nebo nám pověděli recept na oblíbené jídlo.

Nejprve jsme si nechali vygenerovat vhodný obraz. Obrazových generátorů existuje celá řada, my jsme pro naši práci zvolili obrazový generátor Midjourney.

S textem nám pomohl generátor textu ChatGPT.

Pro převod psaného textu na mluvený hlas jsme použili aplikaci Narakeet. Mohli jsme vybírat ze dvou ženských hlasů a jednoho mužského. Práce v aplikaci je velmi intuitivní a hlasy jsou příjemné.

Pro animaci obličeje jsme použili aplikaci D-ID. Díky této aplikaci jsme propojili obrázek a hlasový soubor. Výsledkem našeho snažení je mluvící avatar, který při mluvení nejen pohybuje rty, ale také hýbe očima i hlavou.

Práce žáky bavila. Seznámili se s novými aplikacemi, vyzkoušeli si práci s nimi a poté žáci své avatary předvedli před třídou.

Mgr. Pavla Kozáková

Poslední změna: 15.07.2023 - 14:18 Zpět