Lekce o Národním divadle v Muzeu Beskyd

21. března 2023 navštívili naši deváťáci sklepní prostory Muzea Beskyd, kde pro ně měl pan Marek Weissbrod připravenou velmi zdařilou lekci o symbolu našeho národa, o Národním divadle. Beseda byla rozdělena do dvou podtémat – jedno bylo věnováno historii divadla a druhé pak umělecké výzdobě. Žáci dostali pracovní list, v němž měli sami navrhnout budovu divadla, a také odpovědět na otázky, co již o „Zlaté kapličce“ vědí.

Pan Weissbrod obohatil svůj výklad zajímavostmi a podbarvil jsou prezentaci jemnými tóny Smetanovy Libuše, kterou se Národní divadlo dvakrát slavnostně otevíralo. Věděli jste třeba, že střecha divadla je z břidlice? Nebo že jednou z teorií, proč divadlo vyhořelo, bylo i to, že nám jej Němci záviděli? Nebo to, že návrh střechy se inspiroval střechou Letohrádku královny Anny? Tyto a mnohem více zajímavých věcí si žáci z besedy odnášejí.

Mgr. Petra Matušková

Poslední změna: 22.03.2023 - 20:32 Zpět