Lekce v Muzeu Beskyd

V průběhu března a dubna absolvovali žáci 7. a 9. třídy interaktivní besedu v Muzeu Beskyd s názvem „Národní divadlo.“ Dozvěděli se třeba  o tom, jaké konspirativní teorie kolují ohledně požáru ND, proč Češi toužili mít vlastní divadlo a třeba i kolik peněz stojí takovou stavbu zbudovat. Připravená prezentace byla rozdělena do dvou částí – v té první se žáci obohatili v oblasti výzdoby divadla, druhá část besedy byla věnovaná technickému zázemí této opravdu skvostné budovy. Celá prezentace byla podbarvena fanfárami z Libuše, kterou se naše „Zlatá kaplička“ dvakrát slavnostně otevírala. Děti se dokonce na malou chvíli proměnily v architekty a v krátké aktivitce si vyzkoušeli vlastní návrh divadla, kterou pak lektor – pan Weissbrod - okomentoval a ohodnotil. Čas strávený na lekci se žákům líbil.

Mgr. Petra Matušková

Poslední změna: 20.04.2023 - 15:45 Zpět