Lyžařský výcvik 9. ročníku

I přes všechna koronavirová opatření se devátá třída vydala jako každý rok na lyžařský výcvik. 2. ledna jsme vyjeli pod vedením paní učitelky Kantorové, Kovářové a pana ředitele Hubeňáka na Ostružnou, kde na nás čekala horská chata Velryba. Každý z žáků byl zařazen do jedné ze dvou lyžařských skupin. Do Alfy pokročilí lyžaři a piráti sjezdovek. Druhá skupina se spíše učila zacházet s lyžemi a bezpečně sjet svah.

Dny si byly velmi podobné. Ráno jsme se probouzeli na horské chatě a šli do vedlejší budovy na snídani formou švédských stolů. Po snídani jsme se oblékli do teplého oblečení, ve kterém jsme vypadali jako Eskymáci, a vydali se na sjezdovku. Lyžování předcházela krátká rozcvička a pak už z kopce dolů. Samozřejmě se to neobešlo bez mnohých pádů. Ano, padali jsme jako švestky! Povrch sjezdovky se měnil každý den. Jednou zmrzlý, podruhé zmrzlý s velkým nánosem sněhu, ale všichni jsme se shodli, že poslední den se lyžovalo nejlépe.

Následoval oběd, který byl po sportovně stráveném dopoledni lepší než obvykle. Dokonce jsme dostali výbornou horkou čokoládu. Pak krátký odpolední odpočinek a po něm následovalo další lyžování. Večer jsme hráli hry, které jsme si sami připravili. V devět byla večerka. Moc jsme si to celé užili.

Žáci 9. ročníku

Poslední změna: 17.01.2022 - 08:30 Zpět