Muzikohrátky

Uprostřed ložnice leží velký barevný šátek a na něm svíčka a roztodivné předměty. Hudební nástroje? No, uvidíme. U příchodu nás vítá paní Vlaďka hrou na šamanský buben a indiánskými popěvky. Každé dítě si může paličkou cinknout do tibetské misky a prozradit své jméno. Nemyslete si, pro ty nejmenší to chce sebrat pořádný kus odvahy!

Následuje hra na nástroje, jako jsou sundrums nebo indiánská flétna. Když nám paní Vlaďka nad hlavou roztočí australský frčák nebo zadrnká na brumli, nemůžeme se ubránit smíchu. Potom si děti vezmou svůj buben, pohlazením se s ním pozdraví a následuje společné bubnování s kouzelnou formulkou „Kouzlím a čaruji, u toho se raduji, v hlavě kouzlo mám.“

Tím ale čarování nekončí. Už jste viděli, jak pomocí dřevěné paličky může voda v tibetské míse bublat a u toho sama zpívat? Společné Muzikohrátky pak zakončí zvonění na zvonečky koshi, které vydávají melodii vpravdě andělskou.

Tato akce je naprosto výjimečná a to nejen poznáním cizokrajné hudby, ale i hlubokým uvolněním  a soustředěním dětí při její produkci. Už teď se těšíme na další setkání.

Mgr. Zuzana Slepáková, MŠ Sedliště

Poslední změna: 20.01.2023 - 16:54 Zpět