Nakupování v matematice

V matematice jsme se společně s druháčky vydali „do obchodu“ a trénovali tak finanční gramotnost.

Nejprve jsme hledali příklady, které jsme vypočítali a nachystali si do peněženky daný počet korun. Když jsme měli peněženky plné a připravené k nakupování, vydali jsme se do třídního papírnictví. Měli jsme s dětmi 4 košíky s věcmi, které jsme potřebovali koupit a tyto košíky bylo nutné také správně zaplatit. Jakmile jsme měli nakoupeno v papírnictví, tak jsme se vydali do dětmi oblíbenějšího obchodu, do hračkářství. Žáci si ve skupince vyzkoušeli jak pozici prodavače, kdy museli správně vrátit peníze, ale také roli nakupujícího, který měl za úkol prodavači vše zaplatit.

Druháci, p.uč. Vendula Nováková, p.uč. Renáta Dorociaková, p. asistenka Petra Pavlíková

Poslední změna: 09.10.2023 - 14:56 Zpět