Návštěva knihovny- 6. ročník

Dne 17. září vyrazila 6. třída s panem učitelem Bařinou a paní asistentkou Blahutovou do knihovny. Jeli jsme hromadnou dopravou.

V knihovně na nás čekala paní knihovnice s programem „Jak vzniká kniha“. Povídala
o tom, že než vznikne kniha, musí ji vždy předcházet nějaký nápad. Tento nápad se poté zaznamená písmem na připravený materiál. Mohli jsme si prohlédnout materiály, na které byly zaznamenávány texty během historie (papyrus, pergamen, hliněné destičky). A i způsob zaznamenávání se měnil (vyrývání do kamene, hlíny, opisování textu inkoustem, knihtisk). Nakonec nás paní knihovnice obeznámila s cestou, kterou musí každá kniha v současnosti ujít, než se dostane na regály knihkupectví. Pak jsme se ještě trochu porozhlédli po knihovně a vyrazili zpátky do školy.

Poslední změna: 22.09.2020 - 23:09 Zpět