Návštěva knihovny- 8. ročník

18. září se naše třída vydala společně s panem učitelem Bařinou a paní asistentkou Blahutovou do knihovny ve Frýdku.

Jeli jsme autobusem něco po osmé hodině ranní. Přijeli jsme do Frýdku a museli jsme jít kousek cesty pěšky, než jsme došli do knihovny. Odložili jsme si věci, desinfikovali ruce a šli jsme si sednout na malé sedací podium. Paní knihovnice si pro nás připravila přednášku o původu našich jmen. Nejprve vyprávěla různé zajímavosti o statistikách pojmenování. Mohli jsme se dozvědět, jaké jména nejčastěji v České republice vybírají rodiče pro své děti a jak se děti naopak jmenovat nesmí. Obeznámila nás také s různými kuriozitami ze světa jmen. Nakonec nám každému vyložila význam našeho jména a předala nám o tom lísteček s informacemi. Pak jsme měli čas na to se projít po místnosti a třeba se i trochu inspirovat knížkami.

Po desáté hodině nám jel autobus zpátky do školy. Celý výlet jsme si užili a snad si návštěvu knihovny brzy zopakujeme.

Poslední změna: 22.09.2020 - 23:09 Zpět