Návštěva knihovny

V úterý jsme se vydali navštívit naši místní knihovnu v Sedlištích. Většina dětí knihovnu navštívila úplně poprvé, a tak byly velmi překvapené, kolik knížek je v téhle malé knihovničce k zapůjčení. Po celou dobu se nám věnovala paní knihovnice Monika Rusková. Vysvětlila nám kartičky v knize – název, autor, číslo knihy, datum půjčení, datum vrácení a také barevné rozdělení knih v knihovně. Děti pak dostaly za úkol najít správné zařazení svého příjmení podle začátečního písmenka do správné poličky. Poté měly možnost si knihy půjčit a prohlédnout si je. S kamarády si knížky také vyměnily. Nejvíce je zaujaly obrázkové knihy a komiksy. Paní knihovnice se ptala, komu rodiče čtou a proč je to důležité, jaká kniha se jim nejvíce líbí a jak se správně zachází s knihou. Odcházeli jsme plni dojmů a slíbili jsme, že knihovnu určitě znovu navštívíme.

Poslední změna: 11.04.2024 - 15:51 Zpět