Návštěva na Střední odborné škole Na Hrázi

Abychom se něco málo dozvěděli o oborech a možnostech studia na této střední škole, domluvila nám naše kariérní poradkyně Mgr. Jana Hradilová exkurzi právě na tomto učilišti, mimo jiné jedné z nejstarších škol v rámci Frýdku – Místku.

V úvodu exkurze jsme byli zástupcem učiliště, Mgr. Hovjackým, seznámeni především s obory, jež škola nabízí, dále s vybavením i možnostmi studia – závěrečnými zkouškami i nadstavbovým studiem, tedy možností složit maturitní zkoušku, velmi jsme ocenili virtuální prohlídky jednotlivých učeben a dílen.

Při příjezdu jsme se rozdělili do dvou skupinek a postupně procházeli třemi stanovišti, kde jsme plnili zadané úkoly. V prvním případě na nás čekal kvíz o přírodě a tvorba aranžmá z vrbového proutí. V dílně jsme na čas zkoušeni montovat hlavici motoru a nakonec jsme se svezli v jednom z nejmodernějších traktorů, kterým učiliště disponuje k výuce v rámci oboru Opravář zemědělských strojů, Lesník a Zemědělství.

Exkurze byla určitě podána zážitkovou formou a mezi námi se zajisté najde někdo, kdo sáhne po studiu právě na učilišti Na Hrázi.

Mgr. Petra Matušková a žáci 8. třídy

Poslední změna: 18.02.2024 - 17:55 Zpět