Práce všeho druhu

Pojem pracovní činnosti je velmi široký, proto i náplň našich hodin je poměrně různorodá. V průběhu několika měsíců jsme například stihli využít krásného počasí a zavítali ven. Na podzim jsme hrabali listí, hledali v přírodě různé materiály na výrobu figurek do vlastní společenské hry. Jakmile nasněžilo, využili jsme příležitosti a postavili si sněhuláka, či dělali ve sněhu andělíčky. Naše škola nabízí možnost využití cvičné kuchyňky, proto žáci upekli šneky z listového těsta. Řekla bych, že to mělo u dětí největší úspěch a hodinu si užily. Většinu času však trávíme ve třídě a pracujeme s dostupným materiálem. Žáci vyrobili vlastní loutkové divadlo, ve kterém pak ve skupinkách zinscenovali představení Sněhurka – herecké výkony však měly značné rezervy, protože se děti po celou dobu chichotaly. V posledních hodinách jsme se věnovali koláži. Z některých děl vznikly vskutku povedené kousky, u kterých jsme se i zasmáli.

Mgr.Eva Klimková

Poslední změna: 22.03.2024 - 22:19 Zpět