Pracovní činnosti: Masopust v animaci

V pracovních činnostech jsme se věnovali kašírování sádrovou gázou. Vytvořili jsme týmy a v nich se prostřídali v různých činnostech nanášení gázy nebo sezení při vytváření masky pro období Masopustu. Po té co byl odlitek tváře hotový, jsme ho barevně domalovali i pomocí třpytek. Dále jsme pracovali s tablety v aplikaci stop motion studio a pokusili jsme se masky rozhýbat. Každá maska má jiný originální scénář, někteří žáci zapojili i živé objekty. Jiní se zaměřili na detail pohybu a děje v masce nebo na příběh vzniku masky. Na konci práce jsme se zaměřili také na stopáž obrázků řazených za sebou a některé animace jsme zrychlili a jiné zpomalili. V této technice jsme se dokázali posunout dále a rovněž zachovali hravost procesu.

Mgr. Markéta Pohlová Vlčková

Poslední změna: 30.04.2024 - 17:27 Zpět