Pracovní činnosti: Podzimní hrátky s animací

V rámci hodiny pracovních činností si žáci přinesli různé podzimní plody (listy, kaštany, žaludy a šípky, dýně aj.), ty jsme si popsali a smyslově vnímali i se seznámili přicházejícím obdobím podzimu. Zaměřili jsme se na proměny období krajiny, živočichů i barevnosti listů. Tvořili jsme různé věci (postavičky z kaštanů, dlabali dýně, náhrdelníky ze šípků ajj). Co nám toto období přináší? Dále jsme pokračovali v hodině VV digitální formou hravé animace a pomocí tabletu s programem Stop motion studia. Vytvořili jsme krátký animovaný příběh a vyzkoušeli si základní digitální možnosti. Zapojili jsme podzimní objekty, propojili je společně s kresbou. Vnímali jsme kromě technických pravidel také prostorové umístění scény a pohyb v obraze. Fotograficky jsme ho zaznamenali a navázali na animační techniku.

Mgr. Markéta Pohlová Vlčková

Poslední změna: 04.12.2023 - 21:41 Zpět