Právem se pyšní titulem „Nej ZOO na Moravě“

S našimi třídami – 7. a 8.  jsme navštívili koncem května zlínskou zoo, která se nachází 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originální je členění areálu podle kontinentů. Za jeden den tak procestujete Afriku, Asii, Austrálii a Jižní Ameriku a seznámíte se s 222 druhy zvířat. 

Úspěch i obdiv u žáků bezesporu sklidilo pohlazení rejnoků i možnost nakrmit je krevetami, tento kontakt se zvířetem je unikátní právě v této zoo - skupinu tvoří dospělí rejnoci - 16 samic a 2 samci. 

Zlínská zoo je jedinečným místem, kde uvidíte zvířata všech kontinentů v přírodním bioparku s volným výběhem. Zvířata tu žijí ve zdařilé napodobenině jejich původního prostředí. Ptáci žijí v ptačích voliérách, které připomínají jejich domovinu, savci jsou vystavováni v přírodních expozicích. 

Perličkou výletu byla návštěva zdejšího zámku, ve kterém měla paní průvodkyně nachystáno něco málo z etikety – správné stolování, zdvořilostní chování při společenských akcích. Svůj výklad doplnila zajímavostmi ze života zdejší šlechty.  

K pozdnímu odpoledni jsme se tak vraceli příjemně unaveni, obohaceni o nabyté společenské zvyklosti a hlavně nás ohromně bavily expozice se zvířaty. 

Mgr. Petra Matušková 


Poslední změna: 30.05.2024 - 15:21 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápis do 1. třídy Přijímací řízení Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava