Přírodopis: Hodinka s hadem

V pondělí 13.listopadu měli sednáci poněkud nevšední, pro některé až adrenalinovou hodinu přírodopisu – navštívila nás totiž užovka červená jménem Sagvan z přírodovědné sekce Muzea Beskyd.

V první části lekce se seznámili  s prostředím plazů, s počty jednotlivých druhů plazů na našem území, i kde třeba můžete nejčastěji narazit na zmiji. Jak od se be poznáme jednotlivé zástupce hadů.  Ve druhé části si mohli Sagvana vzít do rukou, osahat si jej a podrobněji se s ním seznámit. Ptali se paní lektorky, co si musí chovatel pro chov hada pořídit a dozveděli se, že terárium by mělo kromě žárovky, která dává teplo, obsahovat také UV světlo, aby se hadovi mohl vytvářet vitamin D a že rozhodně není dobrý nápad dát hadovi ke svačince myš, kterou vám přinesla vaše kočka, proto že by z ní mohl chytit nějaké parazity nebo nemoci. 

Beseda se žákům velmi líbila, hodně ocenili kontakt s hadem - pro mnohé z nich úplně první v životě a že se tak mohli  na vlastní kůži přesvědčit, že had opravdu není slizký. 

Mgr, Vladislava Hurajová


Poslední změna: 14.11.2023 - 15:21 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápis do 1. třídy Přijímací řízení Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava