Přírodopis: Kroužkovci v akci

17. ledna jsme v hodině přírodopisu zkoumali chování žížaly. Ano 17. ledna, umožnila nám to obleva  a to že Vašík nalovil pár spolupráceschopných exemplářů, které doma opatroval a přinesl pak do školy.

Při pohybu žížaly po papíře jsme slyšeli šustění štětin a hlavně nás zajímalo, jak se bude žížala chovat v případě, že na ni budeme svítít. Zjistitli jsme,že se snaží ze světla uniknout, protože je světloplachá. Zatím co se na papíře snažila lézt pryč od zdroje světla a o nabízenou srolovanou ruličku, která jí měla skýtat úkryt moc nejevila zájem,když jsme ji položili do krabičky s trochou hlíny a pokračovali ve svícení, okamžitě se začala zavrtávat. Kromě toho jsme během pozorování zjistili, že umí lézt oběma směry, jak trefně poznamenali někteří šesťáci - umí couvat.

Mgr. Vladislava Hurajová

Poslední změna: 15.07.2023 - 12:43 Zpět