Přírodopis: V ptačí říši

V průběhu několika hodin se sedmáci seznamovali s živočišnou skupinou PTÁCI. Získávali poznatky o ptácích během různých aktivit. Žáci pracovali s informacemi, vyhledávali je a třídili, ale vyzkoušeli si také pár praktických úkolů.

Zajímavé bylo např. pozorování ptačího pera pod mikroskopem, zjišťování obsahu vápníku ve skořápce pomocí kyseliny octové a chlorovodíkové nebo rozbor ptačího vejce. Děti tak např. zjistily, že žloutek ve vajíčku neskáče, protože ho drží tzv. poutko. Doplněním našich přírodopisných aktivit byla také práce na sestavování ptačích budek, které kluci, ale i holky, vyráběli s paní učitelkou Kawulokovou v pracovních činnostech.

Sedmáci se také naučili základní druhy našich ptáků poznávat. Někteří se zapojili také do projektu Ptačí hodinka, kdy lidé v České republice mohou během jednoho víkendu sčítat ptáky, které pozorují v průběhu jedné hodiny. Pracovalo se také v týmech, a to na tvorbě plakátů o jednotlivých ptačích skupinách. Závěrem pak byly prezentace plné informací např. o dravcích, sovách, šplhavcích a dalších.

Vyvrcholením celého našeho ptačího projektu měla být exkurze do odchovny tetřeva hlušce na Krásné, ale bohužel se zatím nemohla uskutečnit z důvodu opatření spojených s ptačí chřipkou. Věříme, že se situace brzy zlepší a na tetřevy se ještě tento školní rok podíváme.

Markéta Bonková

Poslední změna: 14.07.2023 - 07:16 Zpět