Přírodopisný seminář: Přírodovědná vycházka na Ondřejník

Někteří žáci 9. ročníku v letošním roce navštěvují Seminář z přírodopisu. V rámci tohoto volitelného předmětu jsme vyrazili do terénu, pozorovat přírodu v okolí Ondřejníku.

Průvodkyni nám dělala p. Hlaváčová z Muzea Beskyd. Během vycházky jsme s probírali důsledky pěstovávní smrkových monokultur, mohli jsme pozorovat chodbičky kůrovce v kůře stromů, Pozorovali postupnou obnovu lesa, i když zatím více méně pouze náletovými dřevinami, jejichž růst je rychlejší a proto více vynikaly, na vysoké borovici jsme si všimli hnízda strakapoudů a povídali o tom, jak jsou přizpůsobeni dlabáni do dřeva stromů. V lebce mají totiž dutiny, do kterých při klování zasunou jazyk,. Kolem cesty hojně rostly janovce metlaté, které už žlutě kvetly a bohužel zatím nekvetoucí náprstník červený, kvůli kterému bude určitě stát za to se sem vrátit až pokvete. Svou barvou nás zaujal kostival hlíznatý, protože většina z nás, zná spíše kostival lékařský, který kvete fialově. Kromě toho jsme se mohli kochat krásnými výhledy. Vycházku jsme si hodně užili. Kromě nově nabytých, případně oprášených poznatků o naší přírodě, jsme se taky hezky prošil a udělali něco pro své zdraví.

Mgr. Vladislava Hurajová a žáci 9. třídy

Poslední změna: 19.05.2024 - 14:21 Zpět